Aydın’a özgü bir incir türü yoktur. Ancak ülkemizde incirin vatanı dediğimizde akla bu şehir gelir. Bu yüzden de dünyada Aydın inciri olarak ün yapmıştır. Dünyadaki incir üretiminin yarısından fazlası bu şehirden ortaya çıkar. Bu durum da dünyanın en güzel ürünlerinin bu şehirden çıkmasına yol açar. Dünyada bu denli bir başarı elde etmek çok önemlidir.

İncir dediğimiz meyve çok narin bir yapıya sahiptir. Tarihi ise insanlık tarihiyle neredeyse aynı olmaktadır. Bu özellik çok az meyvede olan bir durumdur. Akdeniz kıyısı olan ülkelerde yoğun olarak yetişir. Özellikle Aydın’ın yüksek bölgelerinde yetişerek burada özel olarak kurutulur. Buradan dünyanın birçok yerine gönderilmesiyle bilinir.

Hemen Sipariş Verin

Evinize incir siparişi verdiğinizde hemen yollayabiliriz. Şirketimiz Aydın’da yetişen birçok incir türünü sizler için özel olarak dalından toplar ve sonrasında kurutulan tesislerimizde paketlenerek satışa hazır hale gelir. İncirin tamamı doğal yöntemlerle son şeklini alır. Yani size yollayacağımız ürünlerin tamamı yüzde yüz organik bir yapıya sahip olacaktır.

Aydın inciri bu kadar meşhur olmasının diğer sebeplerinden biri de birçok sağlık sorununa karşı yüksek lif içeriğiyle bilinmesidir. Yani kuru olarak düzenli bir şekilde tükettiğiniz anda birçok hastalığa karşı erkenden önlem almış olursunuz. Ege yöresinde insanların ömrünün uzun olduğu söylentisine yol açan değerlerden birinin de kuru incir olduğunu ifade edelim.