Türkiye, incir üretimi bakımından dünyanın en önemli ülkelerinden biridir. İncirin tarihine baktığımızda insanlarla aynı tarihe sahip bir üründür. Bu ürün ilk olarak Anadolu, Ortadoğu bölgesinde yetiştirilmeye başlamıştır. Bu ürünün en kalitelisi ise Türkiye’de üretilmektedir. Özellikle Ege yöresinde yetişen incirler dünyadaki en bilinen meyveler olarak karşımıza çıkar. Sizler de Aydın yöresinde yetiştirilen incirleri tüketebilirsiniz.

Aydın bölgesinde yetiştirilen incirler dünyada  en çok bilinen ve ülkemizden birçok noktaya yollanan incirlerdir. Aydın kuru incir dünyadaki incir ihtiyacının tamamına yakınını karşılayan bir üründür. Firmamızdan sipariş edeceğiniz incirler her zaman doğal ortamda kurutulan ve dalından taze olarak toplanan ürünlerdir. Ayrıca lif bakımından zengin olan ürünlerimiz birçok hastalığa karşı iyi gelmektedir.

Aydın İnciri Faydaları

Aydın’da yetiştirilen incir uzmanlar tarafından da her zaman önerilen bir meyvedir. Özellikle kuru olarak tüketilebilen bu ürün kalp ve damar gibi sorunlara karşı tedavi amaçlı olarak tüketilmesi gereken bir üründür. Yani  lifli yapısı ve vitamin ile mineral bakımından zengin olması her yaşta tüketilmesi gereken bir meyve olduğunu göstermektedir.

Aydın kuru incir kemik sorunlarına iyi gelmektedir. Hem yaşlılığa bağlı sorunlar hem de çocukların gelişim döneminde düzenli şekilde yenmesi lazımdır. Bu meyve kuru olarak uzun süre saklanabilir. Bu yüzden sizler de sipariş verdiğinizde kış aylarında da sağlıklı ve dirençli kalabilmek için uzun süre tedarik edebilirsiniz.