İncir yetiştiriciliği ülkemizde eski zamanlardan beri yapılan bir şeydir. Ülkemizin birçok bölgesinde neredeyse her bahçede bir incir ağacı bulunur. Öyle ki biz istemesek de bazen belli yerlerde çıktığına şahit olabiliriz. Bunun yanında incir üretimi konusunda dünyada ülkemiz önemli bir yere sahiptir. Bugün Akdeniz ülkeleri arasında ve dünyada en çok incir üreten ülke Türkiye’dir.

Ülkemizde incir üretimi dediğimizde aklımıza Aydın gelir. Çünkü bu bölge önemli bir üretim merkezidir. Her yerde bir meyve bahçesi görmeniz mümkündür. Germencik inciri bu konuda dünyada kendine yer edinmeyi başarmıştır. Dalından taze taze toplanarak işlenen incir dünyanın birçok yerine yıl boyunca düzenli olarak gönderilmektedir.

Uzmanlar Tarafından Öneriliyor

İncir uzmanlar tarafından da önerilen bir meyvedir. Yüksek lif yapısı ve bünyesinde barındırdığı bileşenlerle birçok sağlık sorununa karşı doğal bir antibiyotik görevi görmektedir. Özellikle de kış aylarında bu meyvenin tüketimine çok önem verilmelidir. Bu yüzden kuru olarak saklanmalı ve kış aylarında da rahatsızlık olmasa da düzenli olarak tüketilmelidir.

Aydın yöresinden toplanan Germencik inciri en özel alanlarda bekletilerek kurutulmaktadır. Bu aşamada sadece güneş ışığı kullanılmaktadır. Kurutma işlemi tamamen doğal süreçlerle tamamlanmaktadır. Sonrasında ise paketlenerek satışa hazır hale getirilmektedir. Sonrasında ise uzmanlar tarafından önerilen bu meyve, ülkemizin ve dünyanın birçok yerine kısa süre içinde yollanmaktadır. Sizler de hemen sitemizden sipariş verebilirsiniz.