İncir meyvesi tarihi eski olan bir meyvedir. Ege yöresinde yapılan kazılarda şehir devletlerinde bu meyve ağacının buluntularına rastlanmıştır. Ayrıca anlatılan eserlerde de bu ürünün kurutularak tüketildiği de bilinmektedir. Bu yüzden günümüzde özellikle Aydın bölgesinde yetişen incir tarihi bir üne sahiptir. Bu durum öyle bir hale gelmiştir ki günümüzde dünyadaki incir üretiminin yarısından fazlası bu bölgede gerçekleşmektedir.

Özellikle Germencik inciri burada önemli bir yere sahiptir. Bölgedeki ağaçlarda dalından toplanan incirler sizler için özel olarak kurutulmaktadır. Bu süreçlerin tamamı doğal ortamlarda uzun yıllara dayanan tariflerle yapılmaktadır. Sonrasında ise uzun süre dayanacak şekilde ambalajlanan incirler buradan dünyanın birçok yerine kısa süre içinde gönderilmektedir. Kuru olarak saklama süresi uzundur. Bu yüzden uygun koşullarda kuru inciri kış boyunca muhafaza edebilirsiniz.

Dünya İhtiyacının %70’i Aydın’dan

İncir üretiminin en önemli merkezi Aydın’dır. Dünyanın birçok yerinden sırf incir ağaçlarını görmek ve taze olarak tüketmek için birçok turist Aydın’ı ziyaret etmektedir. Bu kadar büyük bir üne sahip olan incirin dünya üretiminin %70’i Aydın yöresinde yapılmaktadır.

 Hal böyle olunca sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlere önerilen incir, en çok bu yöreden insanlarla buluşmaktadır. Germencik inciri ünü bugün ülke sınırlarını aşmış ve birçok yerde meşhur hale gelmiş bir incir türüdür. Türkiye’nin her yerine hızlı kargo hizmetimizle bu inciri hemen satın alabilirsiniz.