Ülkemizde yüzyıllardan beri süregelen incir kültürüyle birlikte her bahçede kendine bir yer edinmiş bir ağaçtır. İncir kültür öyle ki birçok örf ve adete konu olmuş, ,insanların hayatında kendine yer açmış bir meyvedir. Bu  özellikle Ege yöresinde daha fazladır. Bölge halkı türkülerinden yemeklerine kadar birçok detayda incire yer vermiştir.

Aydın şehri bu konuda çok iyidir. Çünkü dünya üretiminde yarıdan fazlası buradan çıkarılır. Yani dünyanın incir ihtiyacı deposu Aydın şehridir diyebiliriz. Özellikle İncirliova inciri kendine özel bir yer edinmiştir. Bölgeye adını veren meyve, buradan toplanarak özel ortamlarda kurutulur. Tüm süreçlerde doğallık ana temadır. Yani incir meyvesi sofralarınıza doğal bir şekilde güneş ışığında kurutularak gelir.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi

İncir kış aylarının vazgeçilmezidir. Çünkü kış aylarında insanlar hastalıklara yakalanmaya çok müsaittir. Böyle bir duruma yakalanmamak adına belli meyvelerin tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. İncir de bu meyvelerden biridir. Ancak çabuk bozulan bir meyve olduğu için kurutularak tüketilir. Bu sayede uzun bir saklama özelliği bulunmaktadır.

Aydın yöresinden toplanarak kurutulan İncirliova inciri ile sizler de grip ve öksürük gibi tüm hastalıklardan kendinizi koruyabilirsiniz. Bunun için hemen sitemize girerek sipariş verin ve inciriniz en kısa sürede evinize kadar gelsin. Üstelik kış aylarında da incir satın alabilirsiniz. İstediğiniz an uzmanlar tarafından önerilen ve dünyanın birçok yerinde tüketilen bu inciri tercih edebilirsiniz.