İncirin yetiştirme alanı bugün dünyada kısıtlıdır. Çünkü egzotik bir meyve olarak kabul edilmektedir. Olgunlaştığı zaman tatlı ve sulu olarak tüketilir. Farklı renklere sahip incirler ülkemizde ve dünyada çok eski zamanlardan bu yana tüketilmektedir. Bu yüzden sizler de özellikle kuru inciri tüm yıl boyunca taze olarak her yerde bulabilirsiniz. Organik olarak tüketilen kuru incir için Türkiye en büyük üretim merkezi olarak hizmet verir.
Kesik incir olarak da tüketilen bu güzel atıştırmalık meyve özellikle Ege yöresinde çok fazla üretilir. Aydın ve çevresi bu anlamda dünyanın en büyük üretim merkezleridir. Bu şehirden dünyanın her yerine incir gönderilir. Sizler de firmamızdan kuru incir sipariş edebilirsiniz. Türkiye’nin her yerine hızlı gönderim sağlamaktayız. Uzun kullanım ömrüyle yıl boyunca kuru incir talebinizi karşılamaktayız.

Diyabeti Kontrol Edin

Amerikan Diyabet Derneği tarafından yapılan incelemeler ve klinik deneyler sonucunda bu hastalığın kontrolünde en önemli meyvelerden biri yüksek lifiyle incirdir. Çünkü diyabet yüksek life sahip maddeleri tüketerek kontrol altında tutulabilir. Burada incir yapraklarının düzenli şekilde insülin iğnesi yapmak zorunda olan hastaların bu miktarını azalttığını söyleyebiliriz.

Vücudumuzun her zaman belli bir oranda şekere ihtiyacı vardır. Ancak bu ihtiyacı eksik incir gibi doğal kuru  meyvelerden alırsanız daha sağlıklı olur. Yüksek miktarda potasyum barındıran kuru incir her zaman diyabetinizin kontrol altında tutulmasını sağlayacaktır.