İncir üretiminde dünyada bir liste yaparsak ilk sıraya tartışmasız Türkiye yazılır. Ülkemiz bu konuda uzun yıllardır sarsılmaz bir tahta sahiptir. Dünyada incir üretiminin asıl kaynağı olan bölgemizde hala bu kültür sürmektedir. Bu günlerde Akdeniz kıyısında bulunan ülkeler daha çok incir üretmektedir. Her yerde yetişse de kaliteli olarak bu bölgede geçim kaynağı olarak kullanılır.

İncir taze olduğunda çabuk bozulabilecek bir üründür. Bu yüzden de uzun yıllardan gelen öğretiyle birlikte kurutularak saklanmaktadır. Yani incirimiz dünyanın birçok yerine kuru olarak gitmektedir. Bu süreçte dalından toplanan incirler güneş altında bekletilerek kurutulmaktadır. Kuru incir özenle paketlenerek dünyanın her noktasına gönderilebilir. Üstelik uzun bir süre sorun yaşamadan bu incirleri saklayabilirsiniz.

Bağışıklık Destekçisi

Günümüzde insanların en büyük sorunu zayıf bir bağışıklıktır. Yani birçok hastalık ve mikrop savaşamayan vücutlarda kendine yer bulmaktadır. Bunun için beslenme daha da önemli hale gelmiştir. Yüksek müsilaj içeriği bulunan kuru incir boğaz ağrılarınızda ve iyileşme sürecinde son derece faydalıdır. Ayrıca vücudunuza zararlı olarak gösterilen östrojeni atar.

Ortaya çıkabilecek bazı kanser türleri, aşırı kilo alımı ve ruh hali değişikliklerinin ortadan kaldırılması adına kuru incirin tüketimi önemlidir. İncir vücudunuzda bulunan aşırı hormonun olumsuzlukları getirme durumunu ortadan kaldırır. Sizler de dünyanın en kaliteli incirlerini yetiştiren Aydın bölgesinden sipariş vererek her an güçlü bir bağışıklığa sahip olabilirsiniz.