Ülkemizde incir yetiştirme işi çok yoğun olarak yapılmaktadır. Dünyadaki birçok yerde yetiştirmeye müsait olsa da Türkiye’de bu konuda daha büyük bir girişim vardır. Öyle ki dünyanın birçok bölgesine özellikle Aydın yöresinde yetişen incirleri göndermekteyiz. Ancak bu ürün çabuk bozulduğu için kurutularak saklanır ve her  yere yollanır.

Kuru incir çeşitleri çok farklıdır. Aydın bölgesinde kurutulan incirler lerida, garland, protoben, pulled, layer, bağlama, çatlak, endüstriyel, kesip, küp kesim ve ezme incir gibi çeşitlerdir. Bu ürünlerin hepsi kuru incirdir ve sağlığa olan faydaları aynıdır. Aradaki tek fark ise kurutulma ve kesilme türleridir. Bu yüzden istediğiniz çeşidini alabilirsiniz. Kullanacağınız konsepte göre istediğiniz türde inciri seçebilirsiniz.

Kuru İncir Türleri

İncir türleri her ne kadar farklı olsa da kurutulduğunda hepsi aynı etkiye sahiptir. Türkiye’de kuru incir yetiştiriciliği yoğun olarak yapılmaktadır. Bu incirler Türkiye’nin her noktasına firmamız tarafından yollanmaktadır. Sizler de sipariş verdiğinizde ürünleriniz kıs süre içinde hızlı kargo çözümleriyle adresinize kadar ulaştırılmaktadır.

Kuru incir çeşitleri sağlık açısından çok faydalıdır. Uzmanlar bu ürünleri düzenli olarak tüketmenizi önermektedir. Sizler de bu ürünleri düzenli olarak tüketirseniz birçok rahatsızlıktan korunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hemen sipariş vermek ve istediğiniz an tüketmektedir. Bu incir türlerinin en önemli özelliği yılın her anı tüketilebilir ve uzun süre saklanabilir olması olacaktır.